Zlot Zimnowojenny już po raz ósmy w Kołobrzegu.

2022-07-13 14:19
Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu
Autor: wikipedia.org Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Fundacja Historia Kołobrzegu organizują Zlot Zimnowojenny, którego celem jest prezentacja techniki i munduru Wojska Polskiego, a także innych armii w okresie zimnej wojny. Zlot odbędzie się w sobotę 16 lipca br. przy latarni morskiej.

W tym roku impreza odbywa pod hasłem „Dzień Garnizonu Kołobrzeg".

- Do Kołobrzegu przyjedzie wiele sprzętu wojskowego. Będą ukraińskie KRAZ-y GAZ-y, UAZ-y, ARO, a także SKOT i kilka STARÓW w tym najnowszy model używany przez terytorialsów. Swoją wizytę na zlocie zapowiedział też gen. Waldemar Skrzypczak – dawny dowódca 32. Pułku Zmechanizowanego w Kołobrzegu. Swoje zbiory zaprezentują grupy rekonstrukcyjne: GRH Kołobrzeg, GRH Wybrzeże, SRH Rega, GRH Gryf, BSMH "Perun", GRH ANAWA, czy GRH North Regiment – mówił podczas konferencji prasowej Robert Dziemba z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, współorganizator zlotu.

Zaplanowano też wystawę o gen. Ryszardzie Kuklińskim, który służył w kołobrzeskim garnizonie. Gawędę o nim wygłosi mec. Edward Stępień. Impreza na nabrzeżu w porcie przy latarni morskiej. Początek zlotu w sobotę o godz. 11. Wstęp wolny.

Listen to "Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu" on Spreaker.