Zniknie stara „betonówka” w Mielnie

2022-10-06 13:08
Trwa przebudowa głównej ulicy w Mielnie
Autor: MK Trwa przebudowa głównej ulicy w Mielnie

Trwa przebudowa głównej arterii komunikacyjnej Mielna, czyli ulicy 6 Marca i Chrobrego. Wykonawcą inwestycji jest firma z Torunia. Całkowity koszt przebudowy to to ponad 12,5 mln złotych. Mielno otrzymało na ten cel 8,5 mln złotych z programu Polski Ład.

Z utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć kierowcy. Została wprowadzona czasowa nowa organizacja ruchu, pojawiły się przewężenia, miejscami wprowadzono ruch wahadłowy, czasowo nastąpi też pogorszenie stanu nawierzchni.

Projekt jest identyczny z tym, na podstawie którego remontowano ulicę w Unieściu. Z lewej i prawej strony jezdni powstaną półtorametrowej szerokości ścieżki rowerowe, będą wysepki przy przejściach dla pieszych, a nowy asfalt będzie ułożony na starej betonowej drodze, która posłuży jako podbudowa dla nowej jezdni. Przebudowa głównej drogi w Mielnie została podzielona na 3 etapy. Pierwszy w Unieściu został skończony 2 lata temu. Jego koszt to nieco ponad 9 mln złotych. Drugi trwa i ma się zakończyć przed przyszłorocznymi wakacjami. Będzie kosztował 12,7 mln zł. Natomiast trzeci odcinek, od biblioteki do ronda w Mielnie, ma być przebudowywany od końca wakacji 2023 roku do początku wakacji 2024 roku.

Listen to "Trwa przebudowa głównej arterii komunikacyjnej Mielna" on Spreaker.