Abp Grzegorz Ryś: Msza św. na cmentarzu dla osób bezdomnych przy ul. Zakładowej w Łodzi

2021-11-02 11:06
Msza św. na cmentarzu dla osób bezdomnych przy ul. Zakładowej w Łodzi
Autor: Adam Kuźmicki Msza św. na cmentarzu dla osób bezdomnych przy ul. Zakładowej w Łodzi

Jak Bóg widzi każdego człowieka mówił abp Grzegorz Ryś na cmentarzu dla osób bezdomnych przy ul. Zakładowej w Łodzi. 1 listopada, w poniedziałek wieczorem, metropolita łódzki odprawił tam Mszę św.

W kazaniu na cmentarzu przy Zakładowej abp Grzegorz Ryś tłumaczył, jak Bóg patrzy na każdego człowieka, także takiego, który z ludzkiego punktu widzenia nie jest odzwierciedleniem Boga.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dobrze jest całą tę historię biblijną przejść, od Kaina aż po Apokalipsę. Żeby zobaczyć, jakimi Bóg nas widzi. Nawet gdybyśmy tę najgłębszą prawdę o nas na wiele sposobów przykryli. Nawet gdybyśmy ją zarzucili naszymi błędami życiowymi, naszymi grzechami, naszymi słabościami, naszymi złymi decyzjami, naszymi przestępstwami. Czymkolwiek byśmy tej godności największej w sobie nie przykryli, to Pan Bóg ma taki wzrok, że ciągle widzi w nas swojego Jednorodzonego Syna.

Po liturgii metropolita łódzki poprowadził procesję przez cmentarz. Msze święte na cmentarzu dla osób bezdomnych czy samotnych przy ul. Zakładowej w Łodzi abp Grzegorz Ryś odprawia od 2018 roku.