Akcje pomocy Ukrainie 11 kwietnia 2022 r.

2022-04-11 10:57
Akcje pomocy Ukrainie
Autor: Parafia św. Faustyny w Łodzi Akcje pomocy Ukrainie 11 kwietnia 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 11 kwietnia 2022 r.

Śniadanie dla uchodźców

Foliowe opakowania na potrawy wielkanocne zabierać można ze stolików przy wejściu do katedry w Łodzi. Księża z parafii katedralnej proszą, żeby do opakowań włożyć żywność, która posłuży do przygotowania śniadania wielkanocnego dla ubogich. W tym roku "śniadanie" przygotowywane będzie także dla uchodźców z Ukrainy. Żywność mającą posłużyć do przygotowania wspólnego posiłku do katedry można przynieść w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów. Święcenie w katedrze trwa od 9.00 do 19.00.

Rodziny u św. Urszuli

Do znajdującej się pod chórem puszki wrzucać można pieniądze, które pomogą w utrzymaniu rodzin z Ukrainy mieszkających w domu parafialnym przy kościele św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Obywatelskiej w Łodzi. Parafia przyjęła w sumie 9 osób, 3 matki z sześciorgiem dzieci. Gości można także wspierać wpłacając pieniądze na konto 11 1140 2017 0000 4902 1288 4328 z dopiskiem "Ukraina". W pomoc uchodźcom, m. in. ukraińskim dzieciom uczącym się w pobliskiej szkole podstawowej, włączyło się także Szkolne Koło Caritas. W Niedzielę Palmową jego członkowie przy kościele przy Obywatelskiej sprzedawali palemki, a pieniądze przeznaczyli właśnie na wsparcie nowych uczniów.

Msza św. po ukraińsku

Msza św. o godz. 7.00 w Niedzielę Wielkanocną w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Ogrodowej w Łodzi odprawiona zostanie w języku ukraińskim. Pozostałe świąteczne nabożeństwa sprawowane są już po polsku. W kościele od końca lutego posługuje nowy wikariusz, ks. Dzmitryj Prystup pochodzący z Białorusi. Z kolei spowiedź w języku ukraińskim, białoruskim lub rosyjskim jest możliwa w kościele św. Faustyny przy pl. Niepodległości w Łodzi. Do sakramentu spowiedzi w którymś z tych języków przystąpić można w piątek od godz. 19.00 do 21.00.