Akcje pomocy Ukrainie 19 kwietnia 2022 r.

2022-04-19 14:13
Akcje pomocy Ukrainie
Autor: Parafia św. Faustyny w Łodzi Akcje pomocy Ukrainie

Akcje pomocy Ukrainie 19 kwietnia 2022 r.

Koncert Miłosierdzia

W formie koncertu dla Ukrainy organizowany jest tegoroczny Festyn Miłosierdzia w parafii św. Faustyny w Łodzi. W sobotę 23 kwietnia, dzień przed Niedzielą Miłosierdzia, na placu przed kościołem św. Faustyny przy pl. Niepodległości 1 wystąpią seniorzy z Domu Kultury "Widok" oraz ks. Zygmunt Słomski z Gdańska. Koncert rozpocznie się o godz. 15.30. Wcześniej, o 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, wierni modlić się będą wewnątrz świątyni. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji pokoju na świecie. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Wolontariusze z parafii rozprowadzać będą ciastka.

Ukraińska Wielkanoc

Msza św. w języku ukraińskim odprawiona będzie w niedzielę, 24 kwietnia, czyli w Wielkanoc w obrządku wschodnim, w kościele Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie pod Ozorkowem. Liturgia sprawowana będzie po ukraińsku, ale Msza św. odprawiana będzie w obrządku łacińskim, czyli rzymskokatolickim. Msza św. rozpocznie się o godz. 15.30. Pół godziny wcześniej odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia i poświęcone zostaną pokarmy gości z Ukrainy. Po mszy św. z kolei parafia proponuje uczestnikom wspólny posiłek wielkanocny.

Do niedzieli 24 kwietnia zbierane są paczkowane produkty spożywcze w kościele Chrystusa Odkupiciela w Łodzi. Żywność ma być wysłana na Ukrainę, do Irpienia i Buczy. Od Niedzieli Palmowej księża z parafii prosili i proszą o przynoszenie makaronu, ryżu, dań wekowanych, konserw i wszelkiej innej puszkowanej żywności.