Akcje pomocy Ukrainie 25 kwietnia 2022 r.

2022-04-25 6:15
Akcje pomocy Ukrainie 25 kwietnia 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki Akcje pomocy Ukrainie 25 kwietnia 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 25 kwietnia 2022 r.

Miłosierdzie w Ozorkowie

Przez cały Tydzień Miłosierdzia, od Niedzieli Miłosierdzia 24 kwietnia, parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Podwyższenia Krzyża Świętego w Ozorkowie zbiera dary dla gości z Ukrainy mieszkających w mieście. W kancelarii parafialnej przyjmowane są środki czystości, środki higieniczne, proszki do prania oraz żywność: konserwy o długim terminie przydatności do spożycia, mąka, cukier, ryż, kasze, makarony, olej, przyprawy. Zebrane artykuły przekazywane są do miejskiego ośrodka pomocy uchodźcom. Do kancelarii parafialnej dary przynosić można codziennie około godz. 7.00 i 17.15. W następną niedzielę, 1 maja, do kościoła przed Mszami św.

Wspólne palmy

Parafianki z kościoła św. Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim oraz Ukrainki mieszkające na plebanii wspólnie przygotowywały w tym roku wielkanocne palemki. Palmy rozprowadzane były wśród parafian, zebrano w ten sposób około 2 tys. zł. Pieniądze przeznaczone są na wsparcie gości z Ukrainy.

Nocna modlitwa

Do godz. 5 rano w sobotę 23 kwietnia modlili się wierni w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Świętej Barbary w Bełchatowie. W piątek wieczorem modlitwę rozpoczął Apel Jasnogórski z aktem zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. O północy odprawiona została Msza św. w intencji ojczyzny oraz pokoju na Ukrainie. Po Mszy św. do sobotniego rana trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.