Akcje pomocy Ukrainie 25 sierpnia 2022 r.

2022-08-25 6:46
Akcje pomocy Ukrainie 25 sierpnia 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki Akcje pomocy Ukrainie 25 sierpnia 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 25 sierpnia 2022 r.

Działanie równoległe

Działanie Punktu recepcyjnego dla gości z Ukrainy świadczy o potencjale Centrum Służby Rodzinie w Łodzi - uważa dyrektor tej instytucji, ks. Arkadiusz Lechowski. Wolontariusze CSR tuż po agresji Rosji na Ukrainę organizowali pierwszy w Łodzi Punkt recepcyjny w Łódzkim Domu Kultury, potem we współpracy z wojewodą, kolejny Punkt powstał właśnie w Centrum.

Tutaj wszystkie osoby, które uciekają przed wojną, najczęściej kobiety z dziećmi, mogą uzyskać schronienie tymczasowe - podkreśla ks. Arkadiusz Lechowski. - Staramy się z tymi osobami pracować, żeby one mogły się usamodzielnić, podjąć pracę, znaleźć mieszkanie.

W ramach działań CSR cały czas organizowane są kursy języka polskiego, a także prowadzone jest poradnictwo prawne, przede wszystkim związane z polskim prawem pracy.

To, co jest istotne w całej naszej działalności na rzecz rodzin z Ukrainy, to fakt, że nie zawiesiliśmy żadnych dotychczasowych działań na rzecz rodzin polskich - podkreśla ks. Lechowski.

W Punkcie recepcyjnym w Centrum Służby Rodzinie w czasie wakacji stale schronienie znajdowało około 60 osób. Kolejnych 200-250 osób każdego dnia korzystało z ciepłych posiłków i odbierało żywność wydawaną do domów.