Akcje pomocy Ukrainie 28 kwietnia 2022 r.

2022-04-28 6:45
Akcje pomocy Ukrainie 28 kwietnia 2022 r.
Autor: parafia Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim Akcje pomocy Ukrainie 28 kwietnia 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 28 kwietnia 2022 r.

W intencji ofiar

Za ofiary wojny na Ukrainie modlą się po niedzielnych Mszach św. wierni z kościoła św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim. Wcześniej na pomoc ocalałym, uciekającym przed wojną ludziom, którzy trafili do Piotrkowa, przeznaczone zostały pieniądze zebrane w ramach jałmużny wielkopostnej.

Dary we wnęce

We wnęce przy figurze św. Józefa w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie koło Łasku cały czas zbierane są dary mające pomóc gościom z Ukrainy. Do wnęki żywność z długim terminem przydatności, artykuły chemiczne i kosmetyczne przynosić można przed i po nabożeństwach. W kancelarii parafialnej dary przyjmowane są w dni powszednie od godz. 9.00 do 10.00 i po południu od godz. 16.00 do 17.30. Parafia nie przyjmuje ubrań. W kościele w Kolumnie rozprowadzane są też ankiety dotyczące przyjmowania gości z Ukrainy. Księża proszą też, żeby rodziny, które przyjęły ludzi uciekających przed wojną, informowały o tym także Wydział Zarządzania Kryzysowego w Łasku. Równolegle prowadzona jest i aktualizowana lista restauracji, barów i firm cateringowych, które mogą zapewnić wyżywienie gościom.

Leki dla Ukrainy

Strzykawki, kompresy, rękawice chirurgiczne, gazy, siatki opatrunkowe, plastry, koce ratunkowe, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne - medykamenty kupowane z zebranych środków, albo podarowane przez sponsorów wysyłała i wysyła na Ukrainę parafia Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim. Na miejscu w kościele cały czas trwają zbiórki pieniędzy, ale także artykułów spożywczych. Zebrane dary przeznaczane są na wsparcie gości z Ukrainy, którzy mieszkają w pobliżu.