Caritas Archidiecezji Łódzkiej: zbiórka żywności "Tak, pomagam!"

2021-12-02 11:08
Caritas Archidiecezji Łódzkiej: zbiórka żywności Tak, pomagam!
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Caritas Archidiecezji Łódzkiej: zbiórka żywności "Tak, pomagam!"

250 wolontariuszy w 60 sklepach na terenie całej diecezji łódzkiej bierze udział w zbiórce żywności. Zbiórka organizowana jest w piątek 3 i w sobotę 4 grudnia.

Caritas Archidiecezji łódzkiej organizuje zbiórkę w sklepach: Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Dino, POLOmarket i Intermarche i mniejszych sieciach handlowych czy lokalnych sklepikach. Akcja odbywa się w: Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Zgierzu, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Koluszkach, Łasku, Ksawerowie, Rokicinach, Tuszynie, Moszczenicy i Konstantynowie Łódzkim. Do koszy wolontariuszy trafiać powinny przede wszystkim łatwe w przechowywaniu artykuły o długim terminie przydatności, podkreśla Tomasz Kopytowski z Caritas.

Bardzo zależy nam na herbacie, mleku, napojach, mące, cukrze, makaronie, ryżu, płatkach kukurydzianych. Przydadzą się bardzo konserwy, olej, bakalie; oraz słodycze dla najmłodszych.

W piątek i w sobotę w sklepach czekają wolontariusze z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas, Biura Wolontariatu i Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych. Zbiórkę można też wesprzeć finansowo, przez platformę dobromat24.pl.