Domki biskupie abpa Grzegorza Rysia. Osiedle dla Ukrainy

2022-06-09 11:59
Domki biskupie abpa Grzegorza Rysia. Osiedle dla Ukrainy
Autor: Adam Kuźmicki Domki biskupie abpa Grzegorza Rysia. Osiedle dla Ukrainy

Osiedle domów dla gości z Ukrainy chce wybudować w Łodzi abp Grzegorz Ryś. W środę metropolita łódzki, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i dyrektor Caritas ks. Andrzej Partyka informowali o wspólnych przygotowaniach do rozpoczęcia inwestycji.

Na działce na Radogoszczu w Łodzi stanąć ma przynajmniej 10 domów dla rodzin z Ukrainy. Każdy całkowicie wyposażony dom ma kosztować około 160 tys. zł. Za dwa z nich zapłaci abp Grzegorz Ryś, co zapowiedział już przed miesiącem, a podczas konferencji prasowej potwierdził.

Owszem, zadeklarowałem, że sfinansuję budowę dwóch takich domów, i podtrzymuję to. I to nie są pieniądze diecezji, tylko pieniądze z honorariów za moje książki. Moje własne dochody, których nie mam na co wydawać, bo nie mam żony, dzieci, rodziny. Jedyną moją rodziną jest łódzki Kościół więc w tym mogę ten Kościół wywianować.

Jeden dom sfinansuje łódzka kuria, a pieniądze na kolejny właśnie przelał papież Franciszek, o czym także poinformował abp Grzegorz Ryś.

2 czerwca dostałem taką informację z Watykanu, mogę ją pokazać. jest podpisana przez jałmużnika papieskiego. Ojciec Święty na wiadomość, że takie osiedle powstaje w Łodzi, zobowiązał jałmużnika papieskiego do przelania sumy odpowiedniej, żeby zakupić taki jeden dom z pełnym wyposażeniem. Ojciec Święty nakazał przesłać na konto naszej Caritas 30,5 tys. dolarów.

ZOBACZ PROJEKTY DOMKÓW

Budowę osiedla może wesprzeć każdy, wpłacając pieniądze na konto Caritas. Informacje na stronie caritas.lodz.pl znaleźć można w zakładce "Osiedle domów chronionych".

OGŁOSZENIE ZBIÓRKI: