Festiwal Kultury Chrześcijańskiej - po raz 178.

2013-10-22 16:31
Festiwal Kultury Chrześcijańskiej - po raz 18.
Autor: Kalina Tkacz Po raz osiemnasty odbędzie się w Łodzi Festiwal Kultury Chrześcijańskiej. Przez dwa tygodnie będzie można obcować ze wszystkimi dziedzinami sztuki - od teatru po fotografię.

Po raz siedemnasty odbędzie się w Łodzi Festiwal Kultury Chrześcijańskiej. Przez dwa tygodnie będzie można obcować ze wszystkimi dziedzinami sztuki - od teatru po fotografię. Festiwal łączy artystów nie tylko chrześcijańskich, ale także przedstawicieli innych religii.

Od strony muzycznej festiwal prezentować się będzie i hip-hopowo (armeński wykonawca Arci) i klasycznie (Huberman Trio z Austrii). Wydarzeniem, zdaniem organizatorów, będzie wystawa "Opus sacrum. Opus profanum". W jej trakcie będzie można podziwiać dzieła polskich malarzy, m.in. Olgi Boznańskiej, Jana Matejki, Juliusza i Wojciecha Kossaków. Nie zabraknie oczywiście także spektakli teatralnych w wykonaniu artystów z całej Polski, m.in. spektakl "Kolęda" w wykonaniu łódzkiego teatru Logos czy przedstawienie "Zuzanna i starcy" Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Wszystkie festiwalowe sztuki teatralne będą wystawiane w Łodzi po raz pierwszy. Festiwal rozpocznie się 3 listopada uroczystą mszą świętą o godzinie 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych przy ul. Marii Skłodowskiej Curie, której przewodniczyć będzie abp. Władysław Ziółek. Jak podkreśla organizator, ks. Waldemar Sondka, Festiwal ma sprawić, aby listopad stał się nieco weselszym miesiącem, dlatego też podczas finału wydarzenia wystąpi brytyjski chór gospel IDMC. Koncert odbędzie się w piątek 17 listopada o godzinie 20.00 w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej przy ulicy Łąkowej. Wstęp na wszystkie festiwalowe wystawy, spektakle i koncerty jest bezpłatny. Trzeba jednak posiadać zaproszenie, które od soboty 26 października aż do 2 listopada (za wyjątkiem uroczystości Wszystkich Świętych) można odbierać w siedzibie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Łodzi.