Łodzianie dzielą budżet

2021-10-01 18:38
Podwórzec przy 6-sierpnia powstał z budżetu obywatelskiego
Autor: uml.lodz.pl Woonerf Łódź

W Łodzi rozpoczęło się głosowanie w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

Zasady podziału pieniędzy w ramach budżetu obywatelskiego co roku w Łodzi zmieniają się. Wprowadzony został podział osiedlowy, dzięki czemu każde z 36 łódzkich osiedli ma swoją własną pulę środków do rozdysponowania. Głosy - w formie papierowej, oddawać będzie można przez najbliższe dwa tygodnie. Do 29 października łodzianie będą mieli czas, by zagłosować na wybrane przez siebie projekty w formie elektronicznej. W tegorocznej edycji jest aż 716 projektów.

- Każdy mieszkaniec może oddać 5 głosów na projekty ponadosiedlowe i 5 na projekty osiedlowe - czytamy w komunikacie UMŁ. - W ramach głosowania osiedlowego można wybrać projekty z dwóch dowolnych osiedli, bez względu na miejsce zamieszkania. Na przykład mieszkając na osiedlu Śródmieście Wschód, możemy wybrać projekty z Górniaka, Złotna czy Bałut Zachodnich. Ważne jest to, z jakim osiedlem się utożsamiamy.

Formularz do głosowania pobrać będzie można z trzech stron internetowych: www.lodz.pl/bo, www.lodz.pl/decydujemy, www.bip.uml.lodz.pl. Formularze mają być również dostępne w wybranych punktach Urzędu Miasta Łodzi.W IX edycji ŁBO do rozdysponowania przez mieszkańców jest 26 mln zł. Z tego 5,5 mln to kwota na projekty ponadosiedlowe, a 20,5 mln zł na projekty osiedlowe. Wyniki głosowania poznamy w listopadzie, a realizacja projektów rozpocznie się w 2022 r.