Modlitwy ekumeniczne. Pastor Bogdan Wawrzeczko u metodystów w Pabianicach

2023-01-24 13:55
Modlitwy ekumeniczne. Pastor Bogdan Wawrzeczko u metodystów w Pabianicach
Autor: Adam Kuźmicki Modlitwy ekumeniczne. Pastor Bogdan Wawrzeczko u metodystów w Pabianicach

Doświadczenie Bożej mocy jest wspólne dla wszystkich chrześcijan - przekonywał ks. Bogdan Wawrzeczko z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. W piątek 20 stycznia pastor administrujący parafią w Zgierzu głosił kazanie w kościele ewangelicko-metodystycznym w Pabianicach, podczas nabożeństwa ekumenicznego w ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Doświadczenie Bożego wsparcia i miłości zmienia każdego człowieka, niezależnie od przynależności do konkretnego Kościoła - przekonywał zebranych na wspólnej modlitwie wiernych pastor Bogdan Wawrzeczko.

Jeśli kiedykolwiek w życiu doświadczyliśmy Bożej mocy, Bożej miłości, Bożego wsparcia, to to wywiera takie piętno, którego nie da się zmyć niczym. To zmienia człowieka. I myślę, że kolejną rzeczą, która nas, jako chcrześcijan łączy bez względu do jakiego kościoła chodzimy, jest to, co się tak ładnie nazywa "martyria", czyli świadectwo. Czasem związane to jest z cierpieniem. To jest absolutnie fenomenalne i wyjątkowe, jeśli możemy być dla siebie nawzajem wsparciem. Jeśli to, że mówimy do siebie: siostry i bracia nie jest jakimś chrześcijańskim eufemizmem, ale staje się rzeczywistością.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ekumeniczne spotkanie modlitewne w kościele ewangelicko-metodystycznym w Pabianicach zakończyło serię nabożeństw w Łodzi i bezpośrednim sąsiedztwie, Zgierzu i Strykowie. Ostatnim nabożeństwem w ramach tegorocznych Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan w regionie łódzkim było spotkanie w katolickim kościele Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie, gdzie kazanie głosił bp senior Kościoła ewangelicko-reformowanego Marek Izdebski.