Orszak Trzech Króli w Łodzi: trwa zbiórka na "Dar dla Nowonarodzonego"

2023-01-06 14:52
Orszak Trzech Króli w Łodzi: trwa zbiórka na Dar dla Nowonarodzonego
Autor: Adam Kuźmicki Orszak Trzech Króli w Łodzi: trwa zbiórka na "Dar dla Nowonarodzonego"

O zaangażowaniu dzieci z zespołem Downa w przygotowanie Orszaku Trzech Króli w Łodzi mówił abp łódzki Grzegorz Ryś. 6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli, metropolita łódzki w kościele Zesłania Ducha Świętego przy pl. Wolności odprawił Mszę św. poprzedzającą Orszak.

Abp Grzegorz Ryś dziękował dwóm tysiącom dzieci, które przygotowywały i za chwilę miały poprowadzić Orszak Trzech Króli. Szczególnie wyróżnił dzieci z zespołem Downa, które już od miesiąca symbolicznie "prowadzą" Orszak, angażując się w zbiórkę charytatywną "Dar dla Nowonarodzonego".

Wśród tych dzieci chciałbym, żebyśmy wyróżnili dzieci, które już nas prowadzą długi czas w tym Orszaku. Od 6 grudnia nas prowadzą w tegorocznym Orszaku dzieci z zespołem Downa. Dzieci, z którymi spotkaliśmy się 6 grudnia, żeby zainaugurować tegoroczny Orszak. Przez ten czas, już od 6 grudnia, ale także dzisiaj na tej Eucharystii, w czasie naszego pochodu, ale także pod katedrą w czasie koncertu będziemy zbierać grosz na zajęcia logopedyczne dla tych dzieci. Chcemy zebrać pieniądze na 500 godzin takich zajęć.

Kolejnym celem zbiórki towarzyszącej Orszakowi Trzech Króli w Łodzi jest wsparcie dla około 300 dzieci w Libanie. W działalność charytatywną w tym kraju łódzki Kościół angażuje się już od ponad dwóch lat, od wybuchu w porcie w Bejrucie.

Także zbieramy ten grosz dzisiaj, jeszcze jakiś czas będzie po temu okazja, na dzieci i ubogie rodziny z Libanu, w szczególności z Bejrutu. Jest wśród nas osoba, która reprezentuje tamte rodziny. Jest prawą, lewą ręką, głową i wszystkimi nogami i całym ciałem naszych dzieł charytatywnych w Bejrucie. To jest pani Sumar [Sleem]. Welcome, Sumar!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Orszak Trzech Króli w Łodzi po Mszy św. przeszedł ul. Piotrkowską od pl. Wolności do łódzkiej katedry. Tam uczestnicy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu z grupą Mała Armia Janosika. Przez cały czas do puszek można było wrzucać pieniądze na "Dar dla Nowonarodzonego" - lekcje logopedii dla dzieci z zespołem Downa i wsparcie dla dzieci w Libanie. Zbiórkę można wesprzeć jeszcze do 2 lutego poprzez wpłaty na konto Caritas.

48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 z dopiskiem „Dar dla Nowonarodzonego 2023” lub poprzez stronę:https://www.caritas.lodz.pl/zbiorki/dar-dla-nowonarodzonego