Arena Młodych w Łodzi. Pan Ryś. Ziomek od Słowa

2021-09-13 15:22
Arena Młodych w Łodzi
Autor: Adam Kuźmicki Arena Młodych w Łodzi

O zachwycie Jezusa nad setnikiem mówił abp Grzegorz Ryś w konferencji do młodzieży podczas Areny Młodych. Arena Młodych to poniedziałkowe (13 września) spotkanie ewangelizacyjne dla uczniów szkół średnich na stadionie żużlowym Orła w Łodzi.

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś mówił o wierze setnika, poganina i okupanta, która zachwyciła Jezusa. Tłumaczył, że współcześnie setnik byłby człowiekiem spoza Kościoła. I w formie anegdoty opowiedział o spotkaniu z kimś takim przy wejściu na Arenę Młodych.

Wydarzy się dzisiaj to, że Jezus zachwyci się każdym z was. Każdym z was się zachwyci. Niezależnie od tego, jak bardzo ci się wydaje, że jesteś dla Jezusa obcy. Że jesteś daleki. Że nie do końca rozumiesz, co tu się dzieje. Wiecie, co mnie dzisiaj najbardziej ucieszyło, jak wszedłem na stadion i szedłem tu w tę stronę? jeden z was mówi: aha, to pan Ryś! Tak, ja pan Ryś. Dziękuję temu przyjacielowi, który mnie tak pozdrowił. Pewne ludzie, którzy na co dzień są w Kościele, np. moi ministranci z katedry, jak mnie widzą to mówią: pochwalony Jezus Chrystus. Szczęść Boże. A tu: pan Ryś. Fajnie. Może być tak, że ci się wydaje: to nie jest moja bajka. Ten oficer rzymski mógł myśleć: Jezus? Nie mój świat. Ale Jezus zachwycił się jego wiarą.

W kolejnej części konferencji abp Grzegorz Ryś odniósł się do mocy Słowa. Przypomniał przy tym określenie, jakiego wobec niego samego użył jeden z prowadzących Arenę Młodych, nazywając metropolitę "ziomkiem od Słowa".

Michał powiedział, jak mnie przedstawiał jako "ziomka od Słowa", że bardzo wierzy w moc Słowa. Dlatego jest tak ważne, żeby posłuchać. Dlatego was proszę, żebyście siedli i posłuchali, bo Słowo chce się dziać. Słowo Jezusa nie jest tylko mądre. Słowo Jezusa jest mocne!. Moc tego Słowa bierze się z tego, kim jest Jezus. To Słowo jest mocne, dlatego, że to On je mówi. Żeby nie mówić za długo, powiem wam prostu: Jezus jest Panem, który umarł na krzyżu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Arena Młodych jest kolejnym z serii wrześniowych wydarzeń ewangelizacyjnych w diecezji łódzkiej. Kolejnymi będzie cykl rekolekcji: dla wiernych w kościołach stacyjnych oraz dla księży i dla zakonnic.