Pierwszy krok. Wyprawki szkolne dla dzieci z Aleppo

2022-07-22 10:16
Pierwszy krok. Wyprawki szkolne dla dzieci z Aleppo
Autor: parafia św. Franciszka z Asyżu w Aleppo Pierwszy krok. Wyprawki szkolne dla dzieci z Aleppo

Grupa 320 dzieci z Aleppo w Syrii odebrała już wyprawki szkolne kupione dzięki fundowanym przez łodzian stypendiom. Program stypendialny "Pierwszy krok" pozwala na finansowanie kosztów nauki, przyborów szkolnych albo dojazdów do szkoły. Program prowadzą wspólnie łódzkie Stowarzyszenie Domus Orientalis - Dom Wschodni i Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Jedno semestralne stypendium dla jednego dziecka to koszt 60 zł miesięcznie. Udział w programie to deklaracja finansowania nauki dla konkretnego ucznia przez minimum pół roku. W ramach "Pierwszego kroku" można także dokonywać pojedynczych wpłat na konto tzw. "skarbonki". Pieniądze tam zebrane pozwalają uzupełnić ewentualne braki, albo włączyć do programu kolejne dzieci. Stypendia dla uczniów z Bliskiego Wschodu fundują zarówno mieszkańcy Łodzi i diecezji łódzkiej, jak i wspólnoty parafialne, szkoły czy firmy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Poza 320 dziećmi w Aleppo w Syrii w ramach "Pierwszego Kroku" finansowana jest nauka dla 40 dzieci w Bejrucie w Libanie. Program prowadzą wspólnie łódzkie Stowarzyszenie Domus Orientalis - Dom Wschodni i Caritas Archidiecezji Łódzkiej.