Poświęcenie kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach: oddaj mi swój grzech!

2021-11-14 17:04
Abp Grzegorz Ryś: poświęcenie kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach
Autor: Adam Kuźmicki Abp Grzegorz Ryś: poświęcenie kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach

Uroczystości poświęcenia kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach przewodniczył w niedzielę, 14 listopada, abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki dokonał poświęcenia rozbudowanej świątyni w 70-lecie powołania parafii.

Na obrzęd konsekracji złożyło się poświęcenie wody i pokropienie ołtarza i zebranych na pamiątkę Chrztu św., namaszczeniu ołtarza olejem oraz okadzeniu ołtarza i świątyni.

W kazaniu abp Grzegorz Ryś mówił o znaczeniu ołtarza, jako znaku Chrystusa.

Ten ołtarz będzie do was cały czas krzyczał. Z tego ołtarza będzie krzyczał Jezus Chrystus do każdego z was: oddaj mi swoje grzechy! Dobrze wiecie, wiele razy w życiu jest tak, że jesteśmy gotowi Bogu bardzo wiele oddać, ale niektórych naszych grzechów nie. Do niektórych naszych grzechów jesteśmy tak przyzwyczajeni i tak przywiązani, że gotowi jesteśmy Bogu oddać znacznie więcej, tylko żeby tego jednego obszaru, tej jednej dziedziny w naszym życiu nie dotykał. Tego Ci nie oddam. Jezusa nie interesują żadne inne nasze ofiary. To, co Go najbardziej interesuje, to jest to: oddaj mi swój grzech. Dlaczego? Dlatego, że ja za to umarłem. Dlatego, że ja za to życie oddałem.

Po poświęceniu w kościele zapalone zostały świece, a ołtarz został przyozdobiony i oświetlony. W kościele i parafii w Grotnikach posługują ojcowie oblaci. ZOBACZ ZDJĘCIA