Światowy Dzień Ubogich. Dwie niedziele na placu katedralnym w Łodzi (7 i 14 XI 2021 r.)

2021-11-04 9:18
Światowy Dzień Ubogich w Łodzi
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Światowy Dzień Ubogich w Łodzi

Dwie duże akcje profilaktyczne są najważniejszymi wydarzeniami związanymi z tegorocznym Światowym Dniem Ubogich. Na placu wokół katedry w Łodzi potrzebujący nie tylko dostają posiłek czy ciepłe ubranie. Mogą wykonać także szereg badań, których być może nie robili od lat.

Pierwsza niedziela V Światowego Dnia Ubogich na łódzkim placu katedralnym to mammobus, karetka, namioty z aparatami do badań USG i badań parametrów krytycznych. 7 listopada przewidziano także stanowisko Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego i szczepieniobus, w którym można zaszczepić się przeciw Covid-19. Jak w każdą niedzielę dyżurują również wolontariusze Zupy na Pietrynie i Ulicznej Misji Medycznej. W kolejnych namiotach do rozmów zapraszają psychologowie, psychoterapeuci uzależnień, pracownicy socjalni, streetworkerzy, doradcy zawodowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy i prawnicy. Cała akcja trwa od godz. 14.00 do 18.00.

CZYTAJ TAKŻE NA STRONACH CARITAS ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ!

Msza św. odprawiana przez abpa łódzkiego Grzegorza Rysia w niedzielę 14 listopada o godz. 12.30 rozpocznie drugą odsłonę akcji. Oferta pomocy przedstawicieli Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, Zupy na Pietrynie, UMM, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Stacji Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów, MOPS-u, urzędu wojewódzkiego i urzędu miasta, streetworkerów i pogotowia będzie niemal identyczna, jak tydzień wcześniej. Nie będzie tylko mammobusa.