Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

2022-11-24 13:10
Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

70 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom od pewnego czasu jest już w parafiach archidiecezji łódzkiej. Oficjalnie towarzysząca sprzedaży świec zbiórka pieniędzy na działalność Caritas rozpoczyna się 27 listopada, w I niedzielę adwentu.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom realizowane jest pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży świec służą dzieciom korzystającym z różnych form wsparcia przez cały rok - podkreśla Tomasz Kopytowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie w całej Polsce dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. WDPD wspiera również dzieci poza granicami naszego kraju. W tym roku 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na dożywianie 500 dzieci w krajach globalnego południa (Afryka, Ameryka Południowa, itp.) - dzieci na Madagaskarze w placówkach prowadzonych przez księży salezjanów, dzieci z pallotyńskiej parafii w Burkina Faso, w Afryce oraz dzieci z terenów wiejskich pogrążonej w chaosie i kryzysie Wenezueli.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest akcją ekumeniczną. Obok Caritas uczestniczą w niej: Diakonia Kościoła Luterańskiego i Reformowanego oraz ELEOS Kościoła Prawosławnego.