Ukryte życie parafii 1 marca 2023 r.

2023-03-01 10:30
Ukryte życie parafii 1 marca 2023 r.
Autor: pracownia Ikon św. Michała Archanioła Ukryte życie parafii 1 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 1 marca 2023 r.

Poświęcenie ikon

Poświęcenia ikon powstałych podczas ostatnich warsztatów pisania ikon w kościele Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi, dokonał bp Marek Marczak. Ikony w parafii powstają dzięki kursom organizowanym przez Pracownię Ikon św. Michała Archanioła. Ikony powstające w ostatnim czasie to wizerunki Chrystusa Pantokratora, ikony Matki Bożej Fatimskiej, Matki Bożej z Góry Karmel i Matki Bożej Eleusa.

Zabrzmią dzwony

Ponad 22 i pół tysiąca złotych kosztować mają prace związane z naprawą systemów napędowych dzwonów w kościele Opatrzności Bożej przy ul. Kolińskiego w Łodzi. Po przeprowadzonej inspekcji instalacji prace powinny rozpocząć się jak najwcześniej. Księża z parafii chcieliby, żeby dzwony były już sprawne podczas świąt Wielkiej Nocy.

Kurs przedmałżeński

W przyszły piątek, 10 marca, w kościele Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach zaczyna się trzydniowy kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 19.00, kolejne zaplanowano na sobotę i niedzielę, aż do popołudnia. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii kościoła.

Film o sanktuarium

Film z nagranymi świadectwami wiernych chce przygotować parafia św. Wincentego Pallottiego przy ul. Łagiewnickiej w Łodzi. Dlatego księża proszą wiernych o zgłaszanie się i rozmowę przed kamerą. Film ma powstać przed końcem roku, bo 8 grudnia sanktuarium obchodzi 30-lecie.