Ukryte życie parafii 1 września 2023

2023-09-01 6:39
Ukryte życie parafii 1 września 2023
Autor: OSP Łódź-Nowosolna Ukryte życie parafii 1 września 2023

Ukryte życie parafii 1 września 2023

Msza św. strażaków

W kościele św. Andrzeja Boboli w Łodzi-Nowosolnej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji strażaków ochotników. OSP w Nowosolnej obchodzi w sobotę 9 września, 100-lecie działalności. Po Mszy św. przy budynkach strażnicy zaplanowano ciąg dalszy oficjalnych obchodów oraz piknik strażacki dla wszystkich mieszkańców.

Krzyż misyjny

Przez całe lato w intencji osób zaangażowanych w powstanie nowego krzyża misyjnego, modlili się wierni z kościoła św. Rafała Kalinowskiego na Olechowie w Łodzi. Krzyż misyjny w parafii powinien stanąć jeszcze przed uroczystością Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli przed 14 września.

Pielgrzymka parafialna asysty

Asysta Karmelitańska przy parafii Opieki św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel w Łodzi zaprasza wiernych na coroczną pielgrzymkę parafialną do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze w Częstochowie. Pielgrzymka organizowana jest 30 września. W drodze powrotnej pątnicy odwiedzić mają parafię św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Pabianicach. Zapisy przyjmowane są w zakrystii po Mszach św., albo w furcie klasztoru. Wyjazd pielgrzymkowego autokaru zaplanowano na sobotę, 30 września o godz. 7.00.

Bieg Świętej Rodziny

Charytatywny Bieg Świętej Rodziny organizuje parafia Świętej Rodziny z łódzkiej Retkini. Bieg organizowany jest już po raz piąty. Charytatywny wymiar imprezy polega na tym, że dochód, czyli pieniądze wpłacane przez uczestników, przeznaczany jest na wsparcie łódzkiego hospicjum "Łupkowa". Pełnoletni uczestnicy biegu mogą wystartować na dystansie 5 km. Rodziny z dziećmi natomiast zmagać się będą na trasie liczącej pół kilometra. Bieg odbędzie się w niedzielę, 17 września.

Dziękują za posługę

Mszę św. dziękczynną za posługę kolejnej odchodzącej z parafii siostry odprawiać będą księża w kościele Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie koło Łasku. Pod koniec września, parafię opuści s. Lidia, organistka. Parafianie z Kolumny za prace organistki s. Lidii dziękować będą podczas Mszy św. w środę 27 września, o godz. 18.00. Pod koniec sierpnia wierni żegnali zakrystiankę, s. Wiktorię.