Ukryte życie parafii 11 grudnia 2023

2023-12-11 12:07
Ukryte życie parafii 11 grudnia 2023
Autor: parafia Matki Bożej Różańcowej na Stokach w Łodzi Ukryte życie parafii 11 grudnia 2023

Ukryte życie parafii 11 grudnia 2023

Początek remontu

Przygotowania do renowacji wnętrza kościoła rozpoczęła parafia Matki Bożej Różańcowej na Stokach w Łodzi. Częściowo odkryte zostały ściany w prezbiterium kościoła. W świątyni mają być teraz kładzione przewody elektryczne, które będą ukryte w ścianach. W parafii odbyło się już także spotkanie z firmą mającą instalować nowy system nagłośnieniowy.

Zbierają makulaturę

Kontener na makulaturę od minionego weekendu stoi przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini w Łodzi. Zbiórka makulatury w parafii ma wspomóc działalność misyjną. Makulaturę do kontenera można przynosić do kolejnego poniedziałku, do 18 grudnia.

Muzyka na Boże Narodzenie

Koncert inaugurujący X Festiwal Muzyczny Bożego Narodzenia i Nowego Roku w niedzielę 17 grudnia organizuje parafia Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie. Koncert w świątyni rozpocznie się o godz. 13.00. Kolejne dwa muzyczne spotkania zaplanowano na sobotę 6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli. Festiwal w kościele w Sokolnikach zakończy się w niedzielę, 14 stycznia, koncertem dziecięco-młodzieżowym.