Ukryte życie parafii 11 kwietnia 2023 r.

2023-04-11 6:11
Ukryte życie parafii 11 kwietnia 2023 r.
Autor: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi Ukryte życie parafii 11 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 11 kwietnia 2023 r.

Najładniejsza palemka

W Niedzielę Opatrzności Bożej, 16 kwietnia, ogłoszone będą wyniki i wręczane nagrody w konkursie na najładniejszą wielkanocną palemkę. Konkurs zorganizowany został w kościele Miłosierdzia Bożego na Teofilowie w Łodzi. Zgłoszone wcześniej palemki były fotografowane, a zdjęcia umieszczane na facebookowym profilu parafii. Na wybrane palemki można było głosować do Wielkiej Nocy.

Rekolekcje powołaniowe

Od piątku 14-go do niedzieli 16-go kwietnia trwają rekolekcje powołaniowe organizowane przez Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Rekolekcje zaczynają się w piątek po południu, o godz. 18.00, kończą natomiast w niedzielę w ciągu dnia. Przeznaczone są dla chłopców i młodych mężczyzn, którzy ukończyli 15 lat.

Formacja u pallotynów

"Trzy do drogi do jednego Miłosierdzia" to tytuł spotkania formacyjnego organizowanego przez oo. pallotynów w Łodzi. W sobotę 15 kwietnia w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Wincentego Pallotiego w Łodzi spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.30 wspólnym różańcem. Po Mszy św. i konferencji przewidziano projekcję filmu "Papież Miłosierdzia". Spotkanie kończy się Apelem Jasnogórskim.

Pielgrzymka dziękczynna

Pielgrzymkę do Częstochowy w podziękowaniu za konsekrację kościoła i ołtarza organizuje parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej koło Pabianic. Pielgrzymka rozpoczyna się 27 czerwca, czyli dwa dni po uroczystości konsekracji i obchodzonym wtedy jubileuszu 15-lecia parafii. Trasa pielgrzymki obejmuje m. in. Łódź, Spałę, Inowłódz czy Tomaszów Mazowiecki. Najważniejszym punktem pielgrzymki jest Msza św. na Jasnej Górze.