Ukryte życie parafii 11 kwietnia 2024

2024-04-11 14:12
Ukryte życie parafii 11 kwietnia 2024
Autor: Wspólnota Chemine Neuf Ukryte życie parafii 11 kwietnia 2024

Ukryte życie parafii 11 kwietnia 2024

50-lecie Chemin Neuf

Jubileusz 50-lecia obchodzi w sobotę 13 kwietnia wspólnota Chemin Neuf. Obchody rozpoczną się w łódzkiej katedrze, gdzie o godz. 9.30 uroczystą Mszę św. odprawi kard. Grzegorz Ryś. Potem uczestnicy przeniosą się do Instytutu Europejskiego pod drugiej stronie ulicy Piotrkowskiej. Tam zaplanowano spotkania: "Kościół i wspólnota narzędziem jedności" oraz "Różne wymiary jedności". Obchody jubileuszu odbywają się pod hasłem "Kościół jutra. Zaangażowani dla jedności".

Kameralnie w Zgierzu

Koncert kameralny w kościele św. Jana Pawła II w Zgierzu to kolejna propozycja w ramach czwartej edycji Zgierskiego Festiwalu Organowego. W niedzielę 14 kwietnia w świątyni wystąpią: Damian Koneczny (organy) oraz Ireneusz Stawniak (obój). Obaj wykonawcy pochodzą z Wrocławia. Początek koncertu o godz. 19.00. Zgierski Festiwal Organowy zakończy się w kolejną niedzielę, 21 kwietnia.

Klub filmowy

W piątek, 19 kwietnia, zaplanowano pierwsze spotkanie w ramach nowego Dominikańskiego Klubu Filmowego. Klub działać będzie przy dominikańskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Pierwszy pokaz to film niemy "Męczeństwo Joanny d'Arc". Spotkanie prowadzić będzie prof. Tomasz Kłys, filmoznawca z Uniwersytetu Łódzkiego.