Ukryte życie parafii 11 stycznia 2023 r.

2023-01-11 10:31
Ukryte życie parafii 11 stycznia 2023 r.
Autor: parafia Zesłania Ducha Świętego Ukryte życie parafii 11 stycznia 2023 r.

Ukryte życie parafii 11 stycznia 2023 r.

Jubileusze parafii

75 lat kończy parafia Zesłania Ducha Świętego przy pl. Wolności w Łodzi. W niedzielę, 15 stycznia, Mszę św. z tej okazji odprawi tam abp łódzki Grzegorz Ryś. We Mszy św. uczestniczyć też mają księża dotychczas pracujący w parafii i duchowni z dekanatu Łódź Bałuty. Jubileuszowa Eucharystia rozpoczyna się o godz. 18.00. Przed liturgią, o godz. 17.00, parafia organizuje koncert poznańskich artystów: Małgorzaty Napieralskiej (śpiew) i Roberta Napieralskiego (organy). Parafia powołana została przez bpa Michała Klepacza jako parafia św. Ducha. W latach 70-tych wezwanie kościoła zmienione zostało na Zesłania Ducha Świętego.

Także w niedzielę 15 stycznia swój jubileusz obchodzi parafia Miłosierdzia Bożego przy ul. Baczyńskiego na Teofilowie w Łodzi. Parafia istnieje w tym miejscu już 40 lat. W niedzielę o godz. 12.00 jubileuszową Mszę św. także odprawi tam abp Grzegorz Ryś. Pamiątką jubileuszu mają być witraże w prezbiterium świątyni. Parafia cały czas rozprowadza cegiełki na ich sfinansowanie. Pieniądze na ten cel zbierane są także podczas kolędy.

Koncert noworoczny

Noworoczny Koncert Kolęd przygotowuje na kolejną niedzielę, 22 stycznia, parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. W kościele przy ul. Skłodowskiej-Curie wystąpić mają muzycy z Akademii Muzycznej w Łodzi i z Filharmonii Łódzkiej. Kolędy wykonywane będą przez chór i solistów z towarzyszeniem fortepianu i organów. Koncertem dyrygował będzie Patryk Jadczak, jeden z organistów zgierskiego kościoła.