Ukryte życie parafii 12 czerwca 2023 r.

2023-06-12 7:27
Ukryte życie parafii 12 czerwca 2023 r.
Autor: parafia Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Ukryte życie parafii 12 czerwca 2023 r.

Ukryte życie parafii 12 czerwca 2023 r.

Jubileusz parafii i figury

Od niedzieli 11 czerwca trwają przygotowania do jubileuszu 25-lecia parafii Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie. Właśnie w niedzielę 11 czerwca w południe odprawiona została Msza św. dziękczynna za łaski, jakie wyjednuje parafianom Matka Boża. 90 lat temu na terenie obecnej parafii bp Wincenty Tymieniecki poświęcił figurę Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Od poniedziałku, 12 czerwca, do soboty, 17 czerwca, wierni z Sokolnik uczestniczą przy tej figurze w apelach maryjnych, codziennie o godz. 20.00. Samo 25-lecie parafii Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie obchodzone będzie w kolejną niedzielę, 18 czerwca. O godz. 12.00 Mszę św. odprawi abp senior Władysław Ziółek, który erygował parafię. Po liturgii wierni zaproszeni są na poczęstunek przygotowany przez nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich Jarzębina w Kaniej Górze.

Niedziele zamiast tygodnia

Białe niedziele zamiast Białego tygodnia proponują dzieciom pierwszokomunijnym księża z kościoła św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci po przystąpieniu do I Komunii Świętej powinny przez cały czerwiec w każdą kolejną niedzielę przychodzić na Msze św. w strojach komunijnych. Księża oczekują, że także na Mszy św. kończącej rok szkolny w szkołach na terenie parafii, 25 czerwca o godz. 11.30, dzieci będą w strojach z I Komunii.

Wakacje dla scholi

Półkolonie w parafii Matki Bożej Bolesnej na Teofilowie w Łodzi organizują opiekunki parafialnej scholi. Półkolonie przy kościele trwać mają od 26 do 30 czerwca. Planowane są wycieczki do ZOO czy do Rogowa. Pierwszeństwo w zapisie na półkolonie mają jednak dzieci aktywne w scholi parafialnej oraz ministranci.

Rozstrzelany Jezus

Kopię ikony "Rozstrzelany Jezus" ze wsi Lubymiwka na Ukrainie przywiózł do kościoła Najświętszego Zbawiciela w Łodzi ks. Mykola Leskiv, proboszcz parafii w Czerwonogradzie na Ukrainie. Jest to forma podziękowania za pomoc Polaków, także wiernych z Łodzi, którą od początku wojny okazywali Ukraińcom. "Rozstrzelany Jezus" to obraz znaleziony w wiejskim kościele po wyzwoleniu Lubymiwki spod rosyjskiej okupacji.

Pieniądze z kurii

20 tys. zł przyznał abp Grzegorz Ryś parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Pieniądze mają być przeznaczone na remont i naprawę dachów.