Ukryte życie parafii 12 kwietnia 2023 r.

2023-04-12 6:38
Ukryte życie parafii 12 kwietnia 2023 r.
Autor: Parafia Świętej Rodziny w Łodzi Ukryte życie parafii 12 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 12 kwietnia 2023 r.

Krew w kościele

O zgłaszanie się osób chętnych do oddania krwi prosi parafia Świętej Rodziny na Retkini w Łodzi. Parafia organizuje akcję honorowego krwiodawstwa w Niedzielę Miłosierdzia, czyli 16 kwietnia. Krew pobierać będą specjaliści z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Ze względów organizacyjnych, żeby było mniej więcej wiadomo ile zestawów do pobrań należy przygotować, księża proszą o deklarację osób chcących oddać krew. Wpisywać się można na facebookowym profilu parafii Świętej Rodziny pod ogłoszeniem o akcji krwiodawstwa.

Prace na dachu

Jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy rozpoczęły się prace na dachu budynku parafialnego przy kościele Najświętszego Sakramentu przy ul. Sobótki w Łodzi. Dach wymagał ocieplenia. Jednocześnie na dachu samego kościoła konieczne jest lepsze umocowanie blachy, którą poderwał wiatr. Przy okazji prac czyszczone są rynny i spusty umożliwiające odpływ wody deszczowej.

Kupili gong

Gong mszalny ufundowali dla swojego kościoła ministranci z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi. Gong kosztował 3.800 zł.

Zbiórka wiosenna

Pieniądze na kościół w ramach tzw. zbiórki wiosennej zbiera klaretyńska parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny na Teofilowie w Łodzi. Pieniądze przekazywać można po Mszach św. w zakrystii kościoła, albo w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zbiórka trwa do końca czerwca.