Ukryte życie parafii 12 marca 2024

2024-03-20 12:53
Ukryte życie parafii 20 marca 2024
Autor: Uwielbienowa Łódź Ratunkowa Ukryte życie parafii 20 marca 2024

Ukryte życie parafii 20 marca 2024

Droga Krzyżowa młodych

Problemy młodych ludzi poruszane będą podczas Drogi Krzyżowej przygotowanej przez wspólnotę "Młodość - lubię to", działającą przy kościele oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. W piątek 22 marca młodzi ludzie poprowadzą Drogę Krzyżową, której rozważania dotyczyć będą hejtu, odrzucenia, rozwodu rodziców czy samotności. Droga Krzyżowa ma także wskazać rówieśnikom, gdzie szukać wsparcia w trudnych chwilach. Nabożeństwo młodzieżowej Drogi Krzyżowej u jezuitów rozpoczyna się o godz. 17.15. O godz. 19.00 rozpocznie się tam Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa. Także w piątek, o godz. 19.30 w kaplicy św. Krzysztofa przy jezuickim kościele odprawiona zostanie Msza św. rozpoczynająca Nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Pomoc dla najbiedniejszych

Paczki żywnościowe dla potrzebujących i najbiedniejszych mieszkańców okolicy wydawać będzie w czwartek, 21 marca, parafialna Caritas działająca przy kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu. Punkt Caritas przy kościele czynny jest od godz. 15.00.

Motocykliści w Łasku

Grupa motocyklistów powstaje w dekanacie łaskim. Ogłoszenia z zaproszeniem dla motocyklistów pojawiły się m. in. w łaskiej kolegiacie czy w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie. Do grupy motocyklowej zaproszeni są ludzie w różny sposób wykorzystujący swoje motocykle: turystycznie, szosowo czy terenowo. Motocykliści chcą spotykać się i wspólnie organizować np. pielgrzymki lub wyjazdy tematyczne. Zakładają, że w nowej grupie pojawią się elementy formacji chrześcijańskiej, bo w dekanacie łaskim jest kilku księży motocyklistów.