Ukryte życie parafii 12 października 2023

2023-10-12 7:37
Ukryte życie parafii 12 października 2023
Autor: Adam Kuźmicki/archiwum Ukryte życie parafii 12 października 2023

Ukryte życie parafii 12 października 2023

Msza za synod

W intencji obradującego w Rzymie Synodu Biskupów, ale także za kardynała Grzegorza Rysia modlić się będą wierni w katedrze w Łodzi. W sobotę 14 października o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. sprawowana przez metropolitę łódzkiego. Modlitwa wiernych ma dotyczyć wsparcia Ducha Świętego dla kard. Grzegorza Rysia, aby mógł jak najowocniej wypełniać nowe zadania wynikające z przynależności do Kolegium Kardynalskiego - napisali w liście do łodzian i mieszkańców diecezji łódzkiej pozostali łódzcy biskupi.

Koncert młodych

Koncert uczniów szkół muzycznych z Łodzi i regionu łódzkiego jest kolejną propozycja w ramach festiwalu Słowo i Muzyka u Jezuitów. W jezuickim kościele przy ul. Sienkiewicza w Łodzi młodzi muzycy zaprezentują publiczności swój talent i umiejętności w niedzielę, 15 października o godz. 16.00. W programie m. in. Koncert Fortepianowy Fryderyka Chopina. Wstęp na koncert młodych muzyków jest wolny.

Nabożeństwo na osiedlu

Procesję z figurą Matki Bożej ulicami osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli-Karsznicach organizuje tamtejsza parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek 13 października, w ramach nabożeństwa fatimskiego Msza św. odprawiona zostanie o godz. 18.00. Po niej z kościoła wyruszy procesja. Księża proszą wiernych o zabranie świec.

Dominikańska Szkoła Wiary

Dominikańska Szkoła Wiary wraca po wakacyjnej przerwie w Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. We wtorek 17 października o godz. 19.00 zaplanowano pierwszy wykład z cyklu "Jak lepiej rozumieć swoja wiarę? – Dekalog". Wykład poświęcony będzie pierwszemu przykazaniu. Słuchacze spotykają się w sali konferencyjnej przy kościele, do której wejść można przez parking od strony ul. Rycerskiej.