Ukryte życie parafii 12 września 2022 r.

2022-09-12 11:06
Ukryte życie parafii 12 września 2022 r.
Autor: parafialny zespół Caritas Ukryte życie parafii 12 września 2022 r.

Ukryte życie parafii 12 września 2022 r.

Zebrali wyprawki

Do trzech szkół na terenie parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie przekazane zostały torby z wyprawkami szkolnymi. W ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” wyprawki szkolne zbierali parafianie i wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas. W sumie dzięki zbiórce artykułów szkolnych i wpłatom pieniężnym parafialna Caritas przygotowała 33 komplety wyprawek szkolnych. Poza pomocą dla szkół na terenie parafii część toreb z wyprawkami przekazana została do Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi.

Porady prawne

W pierwszą i trzecią środę miesiąca udzielane są porady prawne w kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi. Ta forma pomocy parafianom wznowiona została po wakacjach. Najbliższe spotkanie z prawnikiem odbędzie się w środę w środę 21 września. Prawnik dyżuruje od godz. 18.00 w salce o. Pio.

Koniec lata

Warsztaty instrumentalne i śpiewacze „Bez nut” organizuje w sobotę, 17 września, parafia św. brata Alberta na Widzewie w Łodzi. Warsztaty dla parafian i wszystkich zainteresowanych obejmować będą naukę oberka, kujona i polki. Zainteresowani grą na instrumentach muszą przyjść z własnymi instrumentem. Warsztaty prowadzi specjalizująca się w muzyce regionu łęczyckiego kapela im. Tadeusza Kubiaka. Początek o godz. 14.00. Po części warsztatowej, ok. godz. 19.00, przewidziano potańcówkę.