Ukryte życie parafii 13 czerwca 2023 r.

2023-06-13 7:32
Ukryte życie parafii 13 czerwca 2023 r.
Autor: parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi Ukryte życie parafii 13 czerwca 2023 r.

Ukryte życie parafii 13 czerwca 2023 r.

Przygotowania do festynu

Parafialny festyn rodzinny organizuje już po raz kolejny parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi. Księża proszą wiernych o włączenie się w przygotowania i pomoc w organizacji. Można przynosić do kościoła drobne fanty, które będą nagrodami w konkursach dla dzieci i dorosłych. Można zadeklarować pomoc przy organizacji pikniku, albo zaproponować jakieś atrakcje dla dzieci czy całych rodzin. Zgłoszenia księża przyjmują w kościele albo przez facebookowy profil parafii. Sam festyn w parafii przy ul. Łąkowej rozpocznie się w niedzielę, 18 czerwca, po Mszy św. o godz. 12.30.

Jeszcze w 40-leciu

Zaplanowany na sobotę, 17 czerwca festyn rodzinny w parafii Miłosierdzia Bożego na Teofilowie w Łodzi ma się wpisywać w obchodzony niedawno jubileusz 40-lecia parafii. Festyn planowany jest od godz. 10.00 do 13.00. Wierni zainteresowani współorganizacją zabawy mogą się zgłaszać do księży z parafii.

Ofiary na schody

O ofiary na schody, składane na tacę, albo przynoszone w kopercie, proszą księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej. Prace związane z wykończeniem budowy schodów do drzwi wejściowych i bocznych do świątyni kosztować mają prawie 42 tys. zł. Tymczasem już 25 czerwca parafia obchodzi jubileusz 15-lecia.

Segregacja na cmentarzu

O segregowanie śmieci powstających przy porządkowaniu grobów na parafialnym cmentarzu proszą księża z kościoła Wszystkich Świętych w Giecznie w dekanacie ozorkowskim. Odpady tzw. bio należy wrzucać do przygotowanej w tym celu pergoli, podstawki czy puste doniczki układać obok. Segregacja śmieci pozwala znacznie obniżyć koszty wywożenia odpadów.

Opalony kościół

Księża z kościoła św. Mateusza w Pabianicach proszą wiernych, żeby wokół kościoła nie ustawiali zniczy, ani nie układali kwiatów. Chodzi o miejsca pod tablicami pamiątkowymi, pod którymi często palone są znicze, albo właśnie składane kwiaty. Duchowni tłumaczą, że zewnętrzne mury świątyni w wielu miejscach są okopcone, zalane woskiem, opalone albo pobrudzone różnymi substancjami.

Instalacje i podłogi

Instalacja elektryczna montowana jest w kościele Świętej Rodziny na Retkini w Łodzi. Poza tym w budowanej ciągle świątyni powstają przyłącza wodno-kanalizacyjne. Wybetonowane zostały już podłogi w pomieszczeniach przylegających do prezbiterium.