Ukryte życie parafii 13 lutego 2023 r.

2023-02-13 11:05
Ukryte życie parafii 13 lutego 2023 r.
Autor: Zupa u Fatimskiej Ukryte życie parafii 13 lutego 2023 r.

Ukryte życie parafii 13 lutego 2023 r.

Osłonili Zupę

Kilkoro parafian a także księża z kościoła Matki Bożej Fatimskiej włączyło się w naprawę osłony przeciwwiatrowej, która chroni parafialny punkt wydawania posiłków. W parafii przy ul. Kilińskiego w każdą sobotę od godz. 15.00, w ramach akcji "Zupa u Fatimskiej" potrzebujący mogą liczyć na ciepły posiłek i w miarę możliwości także suchy prowiant do zabrania ze sobą. Posiłki wydawane są w zadaszonym miejscu przykościelnego ogrodu. Ze względu na pogodę miejsce to zostało osłonięte także po bokach, jednak wiatry i deszcze uszkodziły ostatnio osłonę.

Prezentują organy

Trzeci manuał organów w kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini jest już po remoncie. Parafia zbiera pieniądze i przygotowuje się do renowacji pierwszego i drugiego manuału. Po niedzielnych Mszach św. pracujący w kościele przy ul. Retkińskiej organiści prezentują możliwości częściowo odnowionego instrumentu.

Spotkanie Odnowy

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie organizuje Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na wtorek, 14 lutego, o godz. 18.00, w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Do udziału w Seminarium zaproszeni są przede wszystkim ludzie chcący dobrze przeżyć Wielki Post i właściwie przygotować się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.