Ukryte życie parafii 14 czerwca 2024 r.

2024-06-14 14:16
Ukryte życie parafii 14 czerwca 2024 r.
Autor: Łódzkie Jerycho Ukryte życie parafii 14 czerwca 2024 r.

Ukryte życie parafii 14 czerwca 2024 r.

Modlitwa na rowerach

W kościele św. apostołów Piotra i Pawła u zbiegu ulic Nawrot i Przędzalnianej rozpocznie się tegoroczne Jerycho Rowerowe. Msza św. w sobotę 22 czerwca odprawiona zostanie o godz. 9.00. Potem rowerzyści wyruszą w trasę wokół Łodzi, żeby wspólnie modlić się w intencji miasta. Cała trasa liczy trochę ponad 50 km. Modlitewny objazd Łodzi ma charakter ekumeniczny, uczestnicy zatrzymują się i modlą przy świątyniach różnych wyznań chrześcijańskich. Całość, po godz. 18.00, zakończy się na Starym Rynku.

Odpust na Widzewie

Festyn w niedzielę 16 czerwca i odpust w poniedziałek 17 czerwca organizuje parafia św. brata Alberta na Widzewie w Łodzi. Od początku mijającego tygodnia tygodnia aż do niedzieli w parafii odmawiana była nowenna do św. brata Alberta. W niedzielę do południa do kościoła przynosić można wypieki, które chwilę później wezmą udział w konkursie ciast. W poniedziałek natomiast o godz. 18.00 Mszy św. odpustowej przewodniczył będzie ks. Tomasz Lis z sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim.

Prośba do wiernych

O nieprzynoszenie do kościoła starych czasopism religijnych, książek ani obrazów proszą wiernych księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach. Okazuje się, że parafianie, zapewne chcący podzielić się z innymi przeczytanymi już publikacjami, przynoszą je do świątyni i pozostawiają pod chórem.