Ukryte życie parafii 14 lutego 2023 r.

2023-02-14 6:26
Ukryte życie parafii 14 lutego 2023 r.
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 14 lutego 2023 r.

Ukryte życie parafii 14 lutego 2023 r.

Drogi Krzyżowe

Drogi Krzyżowe wychodzące z poszczególnych parafii i przemierzające ulice Łodzi aż do katedry wychodzić będą co tydzień, w kolejne środy Wielkiego Postu. Pierwsza z nich, w Środę Popielcową, wyruszy z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego. Akcję parafialnych Dróg Krzyżowych pod nazwą "7 words road" organizują siostry honoratki i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Wszystkie kolejne Drogi Krzyżowe z poszczególnych kościołów wychodzą o godz. 19.30.

Ostatki przy ognisku

Przede wszystkim rodziny z dziećmi zaproszone są do ostatkowej zabawy przy ognisku na terenie przy kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi. Organizowane we wtorek 21 lutego wspólne ognisko dla rodzin i pozostałych parafian ma podkreślić wejście w nowy czas liturgiczny, rozpoczynający się dzień później Wielki Post.

Nabór do chóru

Przygotowanie do Triduum Paschalnego ma być głównym zadaniem nowych osób, chcących zaangażować się w chór parafialny, działający przy kościele św. Łukasza i św. Floriana w Łodzi. Parafia zaprasza na zajęcia i spotkania chóru wszystkich chętnych i zainteresowanych. Chór spotyka się w czwartki o godz. 19.00 w sali św. Łukasza.