Ukryte życie parafii 14 marca 2023 r.

2023-03-14 10:07
Ukryte życie parafii 14 marca 2023 r.
Autor: Faustyna w Łodzi Ukryte życie parafii 14 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 14 marca 2023 r.

Święto Miłosierdzia

Święto Miłosierdzia jest tematem najbliższego spotkania z cyklu "Faustinum", organizowanego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi. Spotkania organizowane są w cyklu miesięcznym, w trzecie piątki miesiąca przy ul. Krośnieńskiej 9. W tym miejscu sto lat temu mieszkała Helena Kowalska, przyszła św. Faustyna. W piątek 17 marca "Faustinum" rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św.

Wnęka dobroci

Artykuły spożywcze, drobną chemię gospodarczą i środki czystości zbiera parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie. Produkty wierni przynosić mogą do kościoła i składać w tzw. "wnęce dobroci" obok figury św. Józefa. W czasie świąt Wielkiej Nocy paczki złożone z przekazanych produktów trafią do najbardziej potrzebujących rodzin z okolicy.

Całodobowa adoracja

Akcja „24 godziny dla Pana”, czyli całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się w piątek 17 marca i trwa do soboty dzień później. Adorację rozpoczyna piątkowe nabożeństwo pokutne o godz. 20.00, kończy natomiast sobotnia Msza św. o godz. 18.00. "24 godziny dla Pana" organizowane są w łódzkiej katedrze, w kościele św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim i w kościele rektoralnym Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.