Ukryte życie parafii 14 marca 2024

2024-03-14 15:26
Ukryte życie parafii 14 marca 2024
Autor: Stowarzyszenie Domus Orientalis - Dom Wschodni Ukryte życie parafii 14 marca 2024

Ukryte życie parafii 14 marca 2024

Pieniądze na Atanazego

Kilku tysięcy złotych brakuje jeszcze na naprawę Atanazego. Chodzi o samochód łódzkiego Stowarzyszenia Domus Orientalis - Dom Wschodni. Bus służył dotychczas przede wszystkim do pomocy Ukrainie. Początkowo przywożono nim ludzi do Polski, potem służył do transportów humanitarnych. Docierał głównie do małych miejscowości, omijanych przez większe konwoje pomocowe. Ostatniej zimy bus miał wypadek, kilka tygodni trwała naprawa samochodu. Przez cały ten czas Stowarzyszenie Dom Wschodni zbierało pieniądze na pokrycie kosztów remontu busa. Rachunek z warsztatu to około 20 tys. zł, jednak stowarzyszenie ciągle nie zebrało pełnej kwoty.

Msza św. za zmarłych

W ostatni piątek marca w nie będzie tradycyjnej Mszy św. za zmarłych. Zmiana terminu Mszy św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie wynika z faktu, że w marcu ostatni piątek miesiąca to jednocześnie Wielki Piątek. Tego dnia nie odprawia się żadnej Mszy św. W związku z tym Msza św. zbiorowa za zmarłych odprawiona zostanie tydzień wcześniej, w piątek 22 marca. Początek liturgii o godz. 18.00.

Koncert i wystawa w Giecznie

Na koncert muzyki pasyjnej zaprasza w niedzielę 17 marca parafia Wszystkich Świętych w Giecznie. Koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi rozpocznie się o godz. 12.15. Koncert przygotowany został w ramach obchodów rocznicy pierwszego transportu więźniów do niemieckiego obozu dla dzieci polskich przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Także w niedzielę przed kościołem w Giecznie zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa "Tylko praca i głód. Historia filii niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci". Ekspozycję przygotowało Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu.