Ukryte życie parafii 14 września 2022 r.

2022-09-14 11:48
Ukryte życie parafii 14 września 2022 r.
Autor: parafia Podwyższenia Krzyża Świętego Ukryte życie parafii 14 września 2022 r.

Ukryte życie parafii 14 września 2022 r.

Salka u dominikanów

Gotowa na przyjęcie grup parafialnych jest salka na parterze w budynku parafialnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Remontem pomieszczeń zajmują się zawiadujący parafią dominikanie. Duchowni rozpoczęli już prace w kolejnych pomieszczeniach, zarówno na parterze, jak i na pierwszym piętrze budynku. Pieniądze na materiały potrzebne do remontu i wyposażenie pomieszczeń zbierane są w ramach kolejnych tac gospodarczych.

Wraca pomoc

Parafialny ośrodek pomocy charytatywnej przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Zgierskiej na Julianowie w Łodzi wznowił działalność po wakacyjnej przerwie. W czwartki wolontariusze dyżurują w budynku przy dzwonnicy od godz. 17.00 do 18.30. Tam też, ewentualnie w kancelarii parafialnej albo w zakrystii kościoła, przyjmowana jest żywność z długim terminem przydatności do spożycia, a także datki pieniężne. Parafia zaprasza także do współpracy nowych wolontariuszy, chcących zaangażować się w działalność charytatywną.

Kurs języka polskiego

Kurs przygotowujący ósmoklasistów do egzaminu z języka polskiego na zakończenie szkoły podstawowej organizuje parafia św. brata Alberta na Widzewie w Łodzi. Kurs prowadzić ma egzaminator i nauczyciel polonista uczący w liceum. Zapisy zainteresowanych przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub zakrystii kościoła. Poza tym parafia planuje kursy komputerowe z programów biurowych dla młodzieży, dorosłych i dla seniorów. Zajęcia, z własnym laptopem, prowadzone mają być w grupach o różnych stopniach zaawansowania