Ukryte życie parafii 15 czerwca 2022 r.

2022-06-15 10:49
Ukryte życie parafii 15 czerwca 2022 r.
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Ukryte życie parafii 15 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 15 czerwca 2022 r.

Procesja w centrum

Z kościoła Matki Bożej Zwycięskiej przy ul Łąkowej w Łodzi wyrusza w czwartek centralna procesja Bożego Ciała. Procesję poprzedza Msza św. odprawiana przez abpa Grzegorza Rysia o godz. 10.00. Procesja ulicami Łodzi, z modlitwą przy czterech ołtarzach, przejdzie ulicą Żeromskiego, aleją Mickiewicza i ulicą Piotrkowską. Zakończy się na placu przy łódzkiej katedrze.

Rock for Ukraine

Warsztaty muzyczne Rock for Ukraine współorganizowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Warsztaty w Poleskim Ośrodku Sztuki miały charakter integracyjny, przeznaczone były dla dzieci polskich i ukraińskich. Ich uczestnicy uczyli się śpiewu w chórze. Efektem było wspólne nagranie piosenki "Stand up..." Briana Allana.

Kanclerz na grillu

Spotkanie grup modlitewnych, członków zespołów synodalnych i zainteresowanych parafian organizuje w niedzielę, 19 czerwca, parafia Świętych Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, odprawianej przez ks. Zbigniewa Tracza, kanclerza łódzkiej kurii, wierni wspólnie dziękować będą za całoroczną pracę na rzecz wspólnoty parafialnej. Po Eucharystii przewidziano spotkanie przy grillu.