Ukryte życie parafii 15 listopada 2023

2023-11-15 13:35
Ukryte życie parafii 15 listopada 2023
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Ukryte życie parafii 15 listopada 2023

Ukryte życie parafii 15 listopada 2023

Przed Dniem Ubogich

Czwartkowy (16 listopada) pokaz filmu "Święto ognia" z udziałem Kingi Preis jest jednym z elementów tegorocznego Tygodnia Ubogich, poprzedzającego obchodzony w niedzielę 19 listopada Światowy Dzień Ubogich. W piątek zaplanowano poświęcenie zespołu domów dla uchodźców z Ukrainy. W sobotę kardynał Grzegorz Ryś odprawi Mszę św. dla osób w żałobie, a w niedzielę, 19 listopada sprawować będzie uroczystą Mszę św. z oprawą przygotowaną przez podopiecznych łódzkich organizacji charytatywnych. Po Mszy św. w katedrze zaplanowano tradycyjne miasteczko namiotowe, w którym zaprezentują się organizacje pomocowe.

Koło Caritas

Obchodzony w niedzielę 19 listopada Światowy Dzień Ubogich jest okazją do reaktywacji parafialnego zespołu Caritas przy kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku. Do parafialnej Caritas zaproszeni są wszyscy chcący pomagać, a także wszyscy potrzebujący. W niedzielę o godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej przewidziano poczęstunek dla samotnych i potrzebujących.

Obiad i rozmowa

Już w sobotę 18 listopada na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia zaprasza przedstawicieli szkolnych kół Caritas i parafialnej Caritas parafia Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim. W sobotnie popołudnie przygotowywane będą namioty i stoliki, planowane jest także wspólne gotowanie i pieczenie ciast. Poczęstunek przygotowywany jest dla wszystkich parafian na niedzielę, w związku ze Światowym Dniem Ubogich. Spotkanie zaplanowano po Mszy św. o godz. 13.15. Ma to być okazja do rozmowy o aktualnej sytuacji ludzi w parafii, o sprawach dobrych, ale także o potrzebach pomocy.

Zbiórka żywności

Do wtorku 5 grudnia trwa zbiórka żywności prowadzona przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łodzi. W niedziele żywność przynosić można do kościoła, we wtorki natomiast do plebanii, gdzie działa parafialna Caritas. Potrzebne są przede wszystkim mąki, tłuszcze, cukier i konserwy.