Ukryte życie parafii 15 lutego 2024

2024-02-15 12:12
Ukryte życie parafii 15 lutego 2024
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 15 lutego 2024

Ukryte życie parafii 15 lutego 2024

W intencji skrzywdzonych

Mszę św. w intencji skrzywdzonych wykorzystywaniem seksualnym w Kościele odprawia w piątek, 16 lutego, kard. Grzegorz Ryś. Liturgia w łódzkiej katedrze rozpoczyna się o godz. 18.00. Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Osobami Zranionymi. Po Mszy św. w katedrze kard. Grzegorz Ryś poprowadzi także Drogę Krzyżową.

Klub na Retkini

W czwartki spotykają się seniorzy, osoby samotne i ludzie w żałobie skupieni w Klubie pod dobrym aniołem. Klub właśnie rozpoczął działalność przy parafii Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Spotkania w domu parafialnym trwają od godz. 10.00 do 14.00. W trakcie spotkań uczestnicy mają szansę znaleźć dobrego anioła w drugim człowieku. Konkretnie - uczestniczą w zajęciach integracyjnych, kulturalnych, religijnych, a nawet kulinarnych.

Turniej piłkarski

Turniej piłki nożnej organizuje w niedzielę, 18 lutego, parafialny zespół Caritas, działający przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie. Turniej odbywa się w miejskiej hali sportowej, rozpoczyna się o godz. 14.30. W czasie rozgrywek zbierane są pieniądze na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych, zarówno z terenu parafii, jak i gminy Rzgów. Zawodnikom i kibicom towarzyszyć mają ciasta, herbata i licytacje.