Ukryte życie parafii 16 czerwca 2023 r.

2023-06-16 6:27
Ukryte życie parafii 16 czerwca 2023 r.
Autor: materiały redakcji Ukryte życie parafii 16 czerwca 2023 r.

Ukryte życie parafii 16 czerwca 2023 r.

Relikwie w dwóch parafiach

Kurowice

Relikwie św. Jana Pawła II wprowadzi w sobotę 17 czerwca do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach abp lwowski Mieczysław Mokrzycki. Uroczysta Msza św. rozpoczyna się o godz. 12.00. Kurowicka parafia przeżywa w sobotę odpust, podczas którego będzie można m. in. kupić książki abpa Mokrzyckiego.

Łódź-Widzew

Dwie kolejne niedziele trwało przygotowanie wiernych z kościoła św. Brata Alberta na Widzewie w Łodzi na przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II. Parafianie przez dwa tygodnie słuchali okolicznościowych homilii. W sobotę, 17 czerwca, relikwie do świątyni wprowadzi abp Marek Jędraszewski. Uroczysta Msza św. odpustowa odprawiona zostanie o godz. 18.00. W niedziele natomiast parafia organizuje festyn.

Parafie klaretyńskie

III Spotkanie Parafii Klaretyńskich organizuje w sobotę, 17 czerwca łódzka parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Świętego Antoniego Marii Klareta. Przedstawiciele zarządzanych przez klaretynów parafii z całej Polski spotkają się na wspólnej Eucharystii, potem zaprezentują swoje wspólnoty, zjedzą posiłek i wezmą udział w nabożeństwie czerwcowym.

Remontują ołtarz

Renowacje kolumn, bocznych elementów, figur aniołków oraz trzech dużych obrazów: św. Stanisława, św. Rozalii i Matki Bożej Częstochowskiej to drugi etap prac przy ołtarzu św. Stanisława Biskupa. Parafia św. Mikołaja Biskupa i św. Stanisława Biskupa w Kałowie w dekanacie poddębickim dostała na ten cel pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego.