Ukryte życie parafii 16 listopada 2023

2023-11-16 11:48
Ukryte życie parafii 16 listopada 2023
Autor: Wspólnota Sióstr Miłości Miłosiernej Ukryte życie parafii 16 listopada 2023

Ukryte życie parafii 16 listopada 2023

Drużyna Jezusa

Ewangelizacyjne Czuwanie Młodych organizuje w piątek, 17 listopada, parafia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie. Czuwanie rozpoczyna się o godz. 19.00. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich młodych ludzi z Bełchatowa, przede wszystkim do osób przygotowujących się do bierzmowania.

Praca w kościele

Kolejną, drugą już osobę na stanowisko kościelnego, chce zatrudnić parafia Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do proboszcza parafii.

Opłatki w kościele

Tylko w kościele odbierać można poświęcone opłatki na stół wigilijny - informują księża z parafii Miłosierdzia Bożego w Konstantynowie Łódzkim. Opłatki nie są i nie będą w tym roku roznoszone do domów wiernych. Można je natomiast odbierać po Mszach św. przy wyjściu z kościoła od niedzieli 19 listopada. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.

Na budowę kościoła

Sercanin ks. Krzysztof Satoła będzie głosić Słowo Boże w niedzielę 19 listopada w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Duchowny będzie także zbierał ofiary, które będą przeznaczone na budowę kościoła w Kaliszu.