Ukryte życie parafii 16 lutego 2023 r.

2023-02-16 11:00
Ukryte życie parafii 16 lutego 2023 r.
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 16 lutego 2023 r.

Ukryte życie parafii 16 lutego 2023 r.

Rekolekcje dla kobiet

Dwa dni trwać będą rekolekcje dla kobiet, prowadzone przez abpa łódzkiego Grzegorza Rysia. W kościele Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej rekolekcje rozpoczynają się w czwartek 23 lutego, czyli dzień po Środzie Popielcowej i kontynuowane są w piątek, 24 lutego. Rekolekcje rozpoczyna Msza św. o godz. 18.00, po liturgii metropolita łódzki głosić ma naukę rekolekcyjną.

Postna sztafeta

Sztafetę postu o chlebie i wodzie proponują wiernym na czas Wielkiego Postu księża z kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie Trybunalskim. Chodzi o to, żeby każdego dnia Wielkiego Postu przynajmniej jedna osoba pościła w ten sposób. Zapisy do wielkopostnej sztafety parafia przyjmuje w zakrystii i kancelarii parafialnej. Duchowni proszą, żeby do sztafety nie zgłaszali się ludzie chorzy.

Bez dezynfekcji

Stoliki z płynem do dezynfekcji rąk przed przyjęciem Komunii Świętej zostają zlikwidowane - zdecydowali księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łodzi. Duchowni wyjaśniają, że wiele osób przyjmujących Komunię na rękę wcześniej wyciskało tak dużo płynu dezynfekcyjnego, że nie można było na takich rękach położyć Komunii.