Ukryte życie parafii 16 lutego 2024

2024-02-16 14:16
Ukryte życie parafii 16 lutego 2024
Autor: Centrum Służby Rodzinie Ukryte życie parafii 16 lutego 2024

Ukryte życie parafii 16 lutego 2024

Ukraińskie spotkanie

Wystawę fotografii i spotkanie autorskie związane z drugą rocznicą wojny na Ukrainie organizuje Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Podczas spotkania podsumowana zostanie także pomoc udzielana Ukraińcom przybywającym do Łodzi oraz ta wysyłana na Ukrainę. Gościem spotkania będzie Siergiej Kulida, autor książki "Bucza. Rozstrzelana wiosna". Poza tym uczestnicy obejrzeć będą mogli wystawę zdjęć z Buczy oraz uchodźców przybywających do Polski wiosną 2022 roku. Autorami fotografii są polscy i ukraińscy fotografowie. Spotkanie w Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego w Łodzi zaplanowano na piątek, 23 lutego. Początek o godz. 18.00.

Kościoły stacyjne

Trwa wielkopostna pielgrzymka do kościołów stacyjnych w Łodzi. W kolejnych świątyniach z wiernymi spotykają się łódzcy biskupi. W poniedziałek 19 lutego Mszę św. w kościele św. Franciszka z Asyżu odprawi kard. Grzegorz Ryś. Dzień później, we wtorek, w kościele św. Józefa Oblubieńca z wiernymi spotka się bp Marek Marczak. Msze św. w ramach wielkopostnej pielgrzymki do kościołów stacyjnych rozpoczynają się o godz. 18.00.

Komunia św. na klęczkach

Ze względu na prośby parafian Komunia św. w kościele Chrystusa Odkupiciela w Łodzi będzie udzielana także na klęcząco, a nie tylko na stojąco. Od niedzieli 18 lutego po prawej stronie świątyni ustawiany będzie klęcznik, do którego będą mogli podchodzić wierni zainteresowani taką formą przyjmowania Komunii św.