Ukryte życie parafii 16 marca 2023 r.

2023-03-16 6:28
Ukryte życie parafii 16 marca 2023 r.
Autor: Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi Ukryte życie parafii 16 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 16 marca 2023 r.

Formacja młodzieży

Formację młodzieży do dojrzałego przeżywania sakramentu bierzmowania rozpoczyna parafia Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi. Tworzona przy parafii grupa przeznaczona jest dla młodzieży, której ze względu na różne trudności, także rówieśnicze oraz brak zaufania, trudno jest wejść na drogę wiary i odnajdywać Boga w życiu. Spotkania młodzieżowe mają pomóc znaleźć odpowiedź, czym jest wiara.

Drogi Krzyżowe

W niedzielę 19 marca Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Brzezin. Wierni uczestniczący w miejskim nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 wyruszą z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej a zakończą Drogę Krzyżową u franciszkanów przy ul. Reformackiej.

W Aleksandrowie Łódzkim natomiast Droga Krzyżowa ulicami miasta wyrusza z kościoła Zesłania Ducha Świętego w piątek, 24 marca. Początek aleksandrowskiej Drogi Krzyżowej o godz. 20.15.

Modlitwa wędkarzy

Wędkarze ze wszystkich kół wędkarskich w Bełchatowie modlić się będą w niedzielę, 19 marca, w kościele Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie. Wędkarska Msza św. odprawiana jest o godz. 12.00. Podczas liturgii bełchatowscy wędkarze rozpoczną tegoroczny sezon wędkarski.