Ukryte życie parafii 16 sierpnia 2023

2023-08-16 6:53
Ukryte życie parafii 16 sierpnia 2023
Autor: Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę Ukryte życie parafii 16 sierpnia 2023

Ukryte życie parafii 16 sierpnia 2023

Intencje z Pabianic

Do pudełka ustawionego przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach wkładać można pielgrzymkowe intencje. Intencje powinny być zapisane na osobnych kartkach. 555. Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza w sobotę, 19 sierpnia. Wtedy też intencje z pudełka zostaną zabrane, pątnicy zaniosą je do Częstochowy i omodlą przed obliczem Jasnogórskiej Pani. Tymczasem zapisy do udziału Pieszej Pielgrzymce Pabianickiej na Jasną Górę parafia św. Maksymiliana Kolbego prowadzi już od wtorku, 15 sierpnia. Z Pabianic organizowana jest także jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. 23 sierpnia pielgrzymi przyjadą na Jasną Górę, gdzie powitają przybywających tam pieszych pątników. Zapisy na pielgrzymkę autokarem, obejmującą również sanktuarium w Gidlach, także prowadzi parafia św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach.

Nowa plebania

Prace związane z budową schodów kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Radogoszczu w Łodzi rozpoczynają się w połowie sierpnia. Poza schodami od strony ulicy Zgierskiej budowane są także schody na chór i układana jest podłoga chóru. Wcześniej prace prowadzone były w pomieszczeniach nowej plebanii. Wykonane zostały wykończenia wnętrz, a także wyposażano plebanię w meble kuchenne i sprzęty niezbędne w kuchni.

Warsztaty kaznodziejskie

Zapisy na jesienne Warsztaty Kaznodziejskie rozpoczęli dominikanie z klasztoru u zbiegu Wólczańskiej i Zielonej w Łodzi. Warsztaty składają się z trzech dwudniowych zjazdów. Pierwsze spotkanie zaplanowano już we wrześniu, 18 i 19. Szczegółowe informacje o zapisach i terminach kolejnych zjazdów znaleźć można na stronie internetowej łódzkich dominikanów: lodz.dominikanie.pl.