Ukryte życie parafii 16 września 2022 r.

2022-09-16 6:36
Ukryte życie parafii 16 września 2022 r.
Autor: parafia Chrystusa Króla w Łodzi Ukryte życie parafii 16 września 2022 r.

Ukryte życie parafii 16 września 2022 r.

Ikony na Retkini

Do końca września zapisywać się można na kolejny kurs pisania ikon. Kurs organizowany jest przez parafię Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Uczestnicy jesiennej edycji kursu pracować będą nad ikoną Chrystusa Pantokratora. Pierwsze spotkanie zaplanowano na piątek, 7 października, o godz. 17.00. Zapisy przyjmowane są telefonicznie: 511-707-951. Kurs prowadzi Lucyna Starus-Szymczak. Pierwsza edycja kursu na początku roku zbiegła się z wybuchem wojny na Ukrainie. Wówczas uczestnicy tworzyli ikonę św. Michała Archanioła, patrona Kijowa i Ukrainy, a ich praca ofiarowana została w intencji pokoju.

Uroczystości w katedrze

Bp Wojciech Osial z Łowicza odprawi sumę odpustową w łódzkiej katedrze. W niedzielę 18 września obchodzona jest uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki, patrona parafii archikatedralnej w Łodzi. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci, które w zeszłym roku przystępowały do I Komunii Świętej obchodzić będą rocznicę tego wydarzenia. Wcześniej, o godz. 11.00, w katedrze odbędzie się święcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Po południu natomiast, o godz 17.30 w katedrze spotykają się dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w przyszłym roku. Udzielone im będzie specjalne błogosławieństwo i odmówiony zostanie akt zawierzenia opiece św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

Dla kobiet

Kurs Rebeka organizuje parafia św. archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Kurs dla kobiet ma służyć własnej wartości i nauczyć szczęśliwego życia. Kurs trwa dwa dni, odbędzie się w kolejny weekend, 24 i 25 września. Zapisy w parafii przyjmowane są do najbliższej niedzieli, 18 września.