Ukryte życie parafii 17 marca 2023 r.

2023-03-17 6:17
Ukryte życie parafii 17 marca 2023 r.
Autor: Taize Łódź Ukryte życie parafii 17 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 17 marca 2023 r.

Wizyta Taize w Łodzi

Dwa dni trwać będzie seria spotkań organizowana w Łodzi przez wspólnotę Taize. W niedzielę 26 marca o godz. 17.00 w Duszpasterstwie Akademickim Piątka przy ul. Skorupki 5 zaplanowano panel dyskusyjny zatytułowany "Współodpowiedzialność czy współdecyzyjność. Synodalność nowego pokolenia". Wezmą w nim udział: abp Grzegorz Ryś, s. Anna Juźwiak z Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, Cordian Szwarc z Caritas Polska, Adriana Kwiatkowska z Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Wrocławskiej i brat Maciej z Taizé. Także w niedzielę uczestnicy panelu wezmą udział w akademickiej Mszy św. w łódzkiej katedrze. W poniedziałek 27 marca natomiast w kościele ewangelickim św. Mateusza w Łodzi o godz. 19.00 rozpocznie się ekumeniczna modlitwa Taize.

Psycholog i terapeuta uzależnień przyjmują bezpłatnie zainteresowanych w Poradni Rodzinnej działającej przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Poradnia działa w ramach projektu Sercański Ośrodek Rodzin. Poza tym przy parafii działa kawiarenka, czynna codziennie po południu, oprócz poniedziałków. W niedziele kawiarenka działa także przed południem. Do spotkań w tym miejscu parafia zaprasza całe rodziny. Kawiarenka ma specjalny kącik do zabaw dla dzieci.

Podziękowania parafii

Podziękowania za prace wykonane na rzecz parafii przekazywali księża z kościoła Świętej Trójcy w Gałkowie Dużym. W ostatnim czasie firmy i wierni z terenu parafii wykonali m. in. uszczelnienie okien i instalację ograniczników do okien uchylnych. Pomalowane zostały bramy i ogrodzenie koło kościoła od strony zakrystii. Rozpoczęto także prace związane z impregnacją belek więźby dachowej.