Ukryte życie parafii 17 stycznia 2024

2024-01-17 13:25
Ukryte życie parafii 17 stycznia 2024
Autor: radio Plus Łódź Ukryte życie parafii 17 stycznia 2024

Ukryte życie parafii 17 stycznia 2024

Pamiątka konsekracji

Tablicę upamiętniająca konsekrację kościoła Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach zamontowano w kruchcie kościoła. Pamiątkowa tablica zawisła nad wejściem na chór. Jest to dar jednej z rodzin z parafii. Konsekracji kościoła w październiku zeszłego roku dokonał abp senior Władysław Ziółek. Pabianicka świątynia budowana była od 25 lat, bo ćwierć wieku temu powołana została parafia Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach.

Spotkanie Faustinum

Spotkanie formacyjne Fuastinum organizuje w piątek, 19 stycznia, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Spotkanie odbywa się w siedzibie zgromadzenia, dawnym domu Heleny Kowalskiej, przyszłej św. Faustyny, przy ul. Krośnieńskiej w Łodzi. Początek o godz. 17.00. Podczas spotkania Faustinum wierni wezmą udział we Mszy św., agapie i konferencji na temat sakramentu pokuty.

Msza o dobrą sesję

Mszę o dobrą sesję organizują studenci z Duszpasterstwa Akademickiego "Piątka" w Łodzi. Msza św. w łódzkiej katedrze zaplanowana została na niedzielę 28 stycznia o godz. 19.00. Tradycyjnie jest to tzw. Msza św. akademicka.