Ukryte życie parafii 18 kwietnia 2023 r.

2023-04-18 12:17
Ukryte życie parafii 18 kwietnia 2023 r.
Autor: parafia NSJ w Kurowicach Ukryte życie parafii 18 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 18 kwietnia 2023 r.

Za małżonków

Na Mszę św. i wspólną modlitwę za małżonków zaprasza w czwartek, 20 kwietnia, parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach. Liturgia w kurowickiej świątyni rozpoczyna się o godz. 19.30. Poza parafią małżeńskie spotkanie modlitewne współorganizuje Ruch Światło - Życie Archidiecezji Łódzkiej.

Profilaktyka

Badania USG i badania dopplerowskie organizuje, dzięki współpracy parafian, parafia Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie. Na badania nie trzeba mieć skierowania. Będą one realizowane między 27 kwietnia a 2 maja, także 1 maja. Szczegółowa lista możliwych do wykonania badań wywieszona jest w kruchcie kościoła. Informacje znaleźć można także na stronie internetowej parafii. Zapisy na poszczególne badania zaplanowano na niedzielę 23 kwietnia po każdej Mszy św. w kościele w Sokolnikach Lesie.

Pieniądze na ołtarz

Na odnowienie ołtarza św. Teresy od Dzieciątka Jezus przeznaczone będą pieniądze pozostałe po zakupie kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego w kościele św. Witalisa Męczennika w Tuszynie. Pieniądze na kwiaty zbierali i przekazywali parafianie z Głuchowa i Tuszynka. Poza tym na ten cel dużo było ofiar indywidualnych.

Świece sojowe

Warsztaty wytwarzania świec sojowych organizuje Koło Gospodyń Miejskich działające przy kościele Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Warsztaty odbędą się w środę, 19 kwietnia. Początek spotkania Gospodyń Miejskich o godz. 19.00.